Kas patiesībā ir nauda?

Ar šodienas lielo skraidīšanu un visām citām lietām, nauda ir pazaudējusi to vērtību, kas tai bija pirms laba laika, bet vienmēr ir vērts atcerēties, ka nauda nav vara, drošība, spēks, mīlestība un laime. Nauda ir kaut kas pavisam cits un materiāls, to vienkārši ir jāiemācās pareizi izmantot un neiekrist nepatiesajos pieņēmumos, ka nauda nozīmē pilnīgi visu uz šīs pasaules. Nevajag iedomāties, ka nauda nozīmē kontroli pār savu dzīve, jo tas ir visbriesmīgākais dzīves pieņēmums. Arī ar turīgiem cilvēkiem var notikt tādas nelaimes, kuras neviens ne savā, ne savu radinieku dzīvēs piedzīvot nevēlētos. Tādēļ ļoti svarīgi ir naudas konceptu ielikt pareizajos rāmjos, lai nesanāk tā, ka beigās tiek pazaudēts pilnīgi viss, kas dzīvē svarīgs, tikai tādēļ, ka nauda bija pāri visam (tilbud).

Nauda vislabākajā tās izpausmē ir līdzeklis, kas atļaus tev kļūt neatkarīgam. Tas nenozīmē, ka vienmēr viss būs stabili, vai arī ka uz naudu var paļauties pilnīgi visās dzīves situācijās, bet tas noteikti atvieglos mūsu dzīvi, ja līdzeklis tiks pareizi izmantots. Gluži tāpat kā ar mašīnas krāsu nekad nevajag krāsot mājas sienas, tā pat ar naudu nevajag mēģināt nopirkt lietas, kas nav nopērkamas. Viens no galvenajiem principiem ir nekad nespēlēties ar savu naudu, bet vēl jo vairāk ar kāda cita finansiālajiem līdzekļiem. Ja tev ir lieki līdzekļi, tad jau laikus vajadzētu pieņemt pareizos lēmums par to, kā atļaut malā noliktajai nauda strādāt tavā labā. Vai nu tā ir investēšana kādā no pieejamajām finanšu tirgus izstrādātajām opcijām, vai arī noguldījumi savā bankas noguldījumu kontā, kas ļaus nopelnīt vismaz pāris lieku centu, kamēr nauda netiks izmantota citiem mērķiem. Ja izvēle tomēr nosliecas par labu investīciju izdarīšanai, tad nekad nevajag neko sasteigt. Šodien iespējams nākas savu naudiņu nedaudz pazaudēt, bet nevar zināt kā tas viss pagriezīsies ilgākā laika posmā.

Tāpat kā nevajadzētu spēlēties ar neviena cita naudu, tā arī nevajag atļaut nevienam riskēt ar tavējo. Bieži nākas sastapt iepriekšējos klases biedrus vai paziņas, kas mēģinās tevi pārliecināt, ka vajag ieguldīt kādā no projektiem, jo liels atalgojums ir garantēts. Ja pats nesaproti, kā izveidotais mehānisms darbojas, tad nevajag riskēt ar saviem mūža iekrājumiem tikai tāpēc, ka kāds tevi pārliecināja, ka tā ir laba ideja. Kas attiecas uz tām investīcijām, par kurām esi pārliecināts, nekad nevajadzētu pārtraukt tās pirms neesi pilnībā apmierināts ar rezultātu. Sākumā akciju tirgus var kristies, bet nevajag ņemt ārā visu savu naudu uzreiz, jo cik ātri tas nokritās, tikpat ātri tas var atkal kāp, bet neviens nezina kad. Nevajag mani pārprast. Tas nenozīmē, ka nauda jāpatur iekšā sistēmā, kamēr ir nopelnīts divas reizes vairāk, bet ja sākumā nospraudi mērķi nopelnīt 3 procentus no summas RKI register, tad nevajag apstāties pie 2, bet tajā pašā laikā, kad ir sasniegti trīs, tad nevajag nepārtraukti cerēt uz 4, 5 vai 10. Vissvarīgākais visā šajā ceļā uz finansiālo neatkarību ir nepazaudēt savu smaidu un labo iekšējo pašsajūtu. Lielais ceļojums uz finansiālo neatkarību nebūs tikai rožains, bet tajā būs arī ļoti strauji periodi, kā arī tādi, kuros liksies, ka pozitīvs iznākums vairs nav iespējams. Nekad nedrīkst padoties un nolaist rokas, lai kā notiktu, ir jāmēģina aktīvi cīnīties par saviem mērķiem, bet nevajag par savu mērķi izvēlēties kaudzi naudas.